Göray Ankara Kız Öğrenci Yurdu


     Yurt seçimi, erkek öğrencilerden çok kız öğrenciler için önem taşımaktadır. Güvenlik açısından kız öğrencilerin seçeceği yurdun okula yakın olması, avantajlı olacaktır. Öğrencilik hayatının önemli bir bölümünü kapsayan yurt seçimi için kız öğrenciler ve aileleri, daha fazla titizlik göstermeli ve fiyat olgusunu ikinci plana atarak doğru bir seçim yapmalıdır. Okul ve yurt arasındaki mesafenin yakın olması, kız öğrencilerin yurt seçiminde dikkat etmesi gereken bir noktadır. Hemen her şehirde, devlet yurtları ve özel yurtlar bulunmaktadır. Seçim yapılırken, ister devlet yurdu olsun, ister özel yurtlar olsun, öncelikli olarak güvenlik ve konfor düşünülmelidir. Yurtlar arasında hizmet ve güvenlik kalitesi açısından karşılaştırmalar yapılmalı, belirli standartlar çerçevesinde hizmet veren disiplinli yurtlar tercih edilmelidir. 

      Yurt seçimi için, üniversite bulunan her ilde birçok seçenek bulunmaktadır. Bazı yurtlarda, öğrencilerin üniversite hayatı boyunca, konaklama hizmeti haricinde değişik sosyal aktiviteler de bulunmaktadır. Bu da, kaliteli konaklamanın yanında, sosyal aktivite ve eğlence imkanlarıyla eğitim hayatının en iyi şekilde desteklenmesini sağlamaktadır. Yurtlarda, okula yakınlığının önemli olması kadar, öğrencilerin tanımadığı kişilerle paylaşmak zorunda olduğu odalar ve ortak kullanım alanlarının durumu da önemlidir. 

    Odalarda çalışma masası olup olmadığı, kantin, tuvalet ve duş gibi ortak kullanım alanlarının hijyeni, yatakların kalitesi ve buzdolabı gibi hizmetler, yurt seçimi için değerlendirmeye alınacak kriterlerdir. Yurtlar, öğrencilerin akademik hayatının önemli bir parçasını oluşturmaktadır ve özellikle kız öğrenciler için yurt seçimi titizlikle yapılmalıdır. Fiyat, her zaman, güvenlik ve hizmet kalitesinden sonra düşünülmelidir.

Grup Çalışmaları

Oryantasyon için danışman profesyonel ekibimiz yardımcı olmaktadır.

Adaptasyon

Grup aktiviteleri

Oyun, Fitnes çalışma alanlarımızda yurtta kalan öğrencilerimizle uyumluluk sorunlarını kaldırıyoruz

Eğlence
/
 
menu